WARSZTAT TWÓRCZY STYGMAT

Chcemy zaprzeczyć stygmatyzowaniu osób wykluczonych społecznie, jako nieaktywnych, tylko biorących, nie mających nic do zaoferowania, Osób roszczeniowych i czekających na to, by im społeczeństwo dawało, utrzymywało. <czytaj dalej>

KLUB PRACY

Nasz Klub Pracy ma na celu pomoc uczestnikom w przyswojeniu podstaw obsługi komputera, oraz ma uczyć aktywnego i skutecznego poruszania się po rynku pracy i uzyskiwania zatrudnienia, a także podwyższania kwalifikacji zawodowych.<czytaj dalej>

Kiermasz narzędzi pracy z osobą w sytuacji bezdomności i ubóstwa

W piękny jesienny i jeszcze ciepły dzień, 28 października, odbył się w naszej placówce Kiermasz Czemu „Kiermasz”? Kolejne „seminarium, sympozjum czy panel” mogły zabrzmieć już nieco nudno.

A na kiermaszach, jak to na kiermaszach. Popatrzeć i posłuchać można, nie koniecznie kupując.

WP 20151028 13 34 50 Pro

Spotkanie, mimo lekkich poślizgów czasowych, odbyło się w atmosferze współpracy i chęci podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Przecież nie musimy po raz drugi odkrywać Ameryki, popełniać błędy przez jakie inni już przeszli. Czyż nie lepiej poznać metody pracy kogoś, kto w praktyce już dawno stwierdził, że TO działa?

Właśnie taki cel miało to spotkanie i według zebranych spełniło swoje zadanie.

WP 20151028 13 22 53 Pro

Prezentacje były ciekawe. Ich opracowanie znajduje się w naszej publikacji.

Udało nam się też pokazać na żywo, działanie jednego z własnych narzędzi. A mianowicie warsztatu Stygmat. Jak i w zeszłym roku, podopieczni przygotowali spektakl, który został przedstawiony zaproszonym gościom.

1 IMG 4732

Przedstawienie pod tytułem „Drzewo, które kochało dawać”, zrobiło ogromne wrażenie. Treść jaką niosła ze sobą sztuka, wzbudziła dużo uczuć i emocji.

Drugim działaniem warsztatu Stygmat, była wszelaka twórczość artystyczna. I ta pisana i ta rysowana czy malowana a także i rzeźba. Każde dzieło wykonane było całkowicie samodzielnie przez podopiecznych.

DSC 0174

Prezentacja tej twórczości odbyła się przed spektaklem. Przyjęła formę wernisażu połączonego z poczęstunkiem. Potrawy także były dziełem naszych podopiecznych.

DSC 0167

Mówią o sobie...

Słowem wstępu: obraz, którego nie trzeba komentować...

 

Ludzkie serce

Gdy zima pokazała swoje oblicze a przedmiot użytkowy swoją niezależność....