Misja

Westchnień biedaków wysłuchujesz, Panie;
Utwierdzasz ich serca, nastawiasz uważnie ucha swego,
Aby Bronić prawa sieroty i uciśnionego
Ps 10, 17

Witam was wszystkich!
Od 9 lat prowadzimy działalność na rzecz osób bezdomnych, uzależnionych i z różnych powodów nie umiejących i nie radzących sobie w rzeczywistości społecznej, zawodowej i bytowej. Sensem naszego istnienia jest podniesienie człowieka z jego bólu i osobistego dramatu i przeprowadzenie go przez trudny proces readaptacji. Podstawą naszej działalności jako chrześcijan są prawdy ewangelii i nowonarodzenie zawarte na kartach Pisma Świętego. Jako osoby wierzące i praktykujące wiarę, wierzymy, iż z wszelkich dramatów życiowych uwalnia Bóg. Ale ewangelia to nie życie w chmurach. Ewangelia jest bardzo praktyczna. Mówi jak żyć każdego dnia i postępować. Jak budować swoje życie i na czym je opierać. Jak znaleźć sens swojego życia i jak realizować swoje cele. Dlatego nasza terapia i Readaptacja oparta jest nie na metodzie – jako jedynej i zawsze słusznej-lecz na szeroko rozumianym Miłosierdziu z hebr. „rehem” (łono matczyne). Miłosierdzie lub współczująca miłość jest tu miłością odczuwaną, uczuciem matki do dziecka (Księga Izajasza 49, 15), czułością ojca dla syna (Psalm 103, 13), gorącą miłością braterską (Księga Rodzaju 43, 30). Dlatego relacja terapeutyczna opiera się na „rodzicielskim” wychowaniu do życia, w przeciwieństwie do behawioralnego wzmacniania lub eliminowania za pomocą kary lub nagrody. Należy przy tym zaznaczyć, iż wychowanie zawiera w sobie również miłość karcącą. Miłosierdzie pozwala nam na odkrycie indywidualnej metody dotarcia do serca człowieka.
Wierzymy i wiemy, że okazanie człowiekowi bezwarunkowej Miłości, a za nią idącej cierpliwości, dokonuje większych cudów niż zimny dystans i tresura. Owocem takiego podejścia jest realizowanie przez naszych podopiecznych Indywidualnego Planu Rozwoju Osobistego w którym zaczynając od podstaw takich jak nakarmienie, ubranie, leczenie, odzyskanie własnej tożsamości poprzez inspirowanie do odkrywania własnego potencjału, człowiek zmierza do kształtowania charakteru, samorealizacji i usamodzielnienia. Brzmi bajkowo ale mamy wymierne efekty naszego podejścia. Człowiek w wolności nasączonej rodzicielską Miłością – uwierzcie mi – kwitnie w oczach. Prawie nie trzeba nikogo gonić. Miłość to najlepsza siła napędowa do działania.
Jeśli pomagasz bezdomnym i uzależnionym, szukasz dla nich odpowiedniego miejsca skontaktuj – się z nami.
Jeśli chcesz nauczyć się, jak na sposób chrześcijański terapeutycznie pomagać innym – zapraszamy, lub zaproś nas. Opowiemy świadectwa naszej pracy i sposób funkcjonowania placówki.
Dziękujemy za twoje wsparcie. Taka działalność zawsze będzie potrzebować hojności ludzkiego serca. Nasze stałe potrzeby to pieniądze na utrzymanie: prąd, woda, opał, wywóz nieczystość, opłata rachunków za żywność, gaz, zakup materiałów budowlanych, okien i drzwi, remont dachu.
Twoje hojne serce lubi wspomagać ubogich i możesz to zrobić. Dla nas liczy się KAŻDA KWOTA.
Oto numer naszego konta: 46 8011 0008 0030 0300 0983 0001