Warsztat literacki i sztuk plastycznych

Ingeborg Nałęcka-Ring.

Ośrodek nasz jest pięknie położony na terenach Puszczy Błędowskiej, w lesie. I jak mnóstwo jest w nim drzew, takie mnóstwo twórczych działań naszych mieszkańców zaczęło kiełkować.

Oczywiście, nie od razu. Analizowali, czego się od nich chce i do czego zachęca. Totalna niewiara w to, że nawet, jeśli mają myśl, pomysł na pracę twórczą, to na pewno jest on niedobry.

Użyć byłam przymuszona dwu wytrychów. Takich narzędzi, by otworzyć znienacka i niespodziewanie ten mur. Jedno słowo było pierwszym wytrychem – nieocenne, nie oceniamy, Drugim wytrychem, okazało się moje spontaniczne zachowanie, mianowicie – przyniosłam swoje prace. Zrobiłam kiedyś „Japonię” na sklejce wielkości 40x50, i obraz, zwany Światło, namalowany na wielkim dnie tekturowego pudła. Dzięki temu, grupa się otworzyła i bez kompleksów zaczęła tworzyć własne instalacje plastyczne..

Wydany zostanie również nakładem Stowarzyszenia Antidotum zeszyt literacki „I ALMANACH WARSZTATU TWÓRCZEGO STYGMAT”, będzie również Wernisaż, najprawdziwszy, jak w BWA…

Mówią o sobie...

Słowem wstępu: obraz, którego nie trzeba komentować...

 

Ludzkie serce

Gdy zima pokazała swoje oblicze a przedmiot użytkowy swoją niezależność....